Новини

«Розумні» машини поступово заповнюють наш побут. Дотримуючись створеної людиною програми, вони можуть самостійно виконувати прості функції: прибирати приміщення, готувати їжу, стежити за будинком. Але сучасна наука не стоїть на місці. Група вчених з Массачусетського технологічного університету представила нового робота, який призначений для виконання функцій комунікації. Знайомтеся, це Jibo - ваш друг і компаньйон, дружній, корисний і розумний.

Jibo може дізнаватися вас, реагувати на вас, брати участь в розмові. Звичайно, він не може дружньо поплескати вас по плечу або принести в ліжко чашечку кави, але встановивши його поруч з собою, ви зможете по достоїнству оцінити переваги цього унікального пристрою.

Jibo добре бачить. Він оснащений двома сучасними камерами, здатними дізнаватися і відстежувати особи. Його голова може рухатися і обертатися по трьох осях, тому нічого не залишиться поза його увагою.

Jibo прекрасно чує. Вбудовані мікрофони дозволяють вловлювати звук на всі 360 °, а програмні засоби для обробки природної мови дозволяють йому почути вас з будь-якого місця в кімнаті.

Jibo любить поговорити. Якісні динаміки і сучасна акустична система допомагають йому синтезувати слова.

Jibo любить людей. Штучний інтелект дає йому можливість не тільки дізнатися ваше обличчя, а й адаптуватися під кожну людину. Під час спілкування він використовує природні, соціальні та емоційні сигнали, які допомагають краще розуміти один одного.

Jibo завжди намагається допомогти. Він робить виконання повсякденних справ простіше і легше: повідомить кожному члену сім'ї про надходження електронної пошти саме на його поштову скриньку, перенаправить електронне повідомлення, знайде інформацію в мережі. Щоб розважити вас, Jibo може включити музику або розповісти веселу історію.

Jibo корисний всім. Дорослим він допоможе організовувати життя своєї сім'ї, управляти нею і координувати дії всіх її членів. Для літніх людей він стане уважним компаньйоном, що дозволяє бути більш незалежним і завжди залишатися на зв'язку з тими, кого вони люблять. Для дітей - це казкар і помічник в іграх, який використовуючи рух, анімацію і звук, допомагає пізнавати світ. Підліткам він допомагає спілкуватися з друзями, і отримувати задоволення від життя.

Головне, Jibo вміє спілкуватися, налагоджувати зворотний зв'язок і максимально точно адаптуватися під кожну людину.