Особливості зимового прибирання квартири

У холодну пору ми проводимо вдома набагато більше часу, ніж в інші пори року. Значить, прибирати будинок слід ретельніше.

Регулярна прибирання квартири обов'язкове в будь-який час року, але взимку якомога частіше слід робити вологе прибирання, чистити і пилососити килими і, головне, регулярно провітрювати приміщення.

Здається, що взимку ми приносимо в квартиру менше бруду, адже на вулиці її немає. Насправді це не так. Разом зі снігом на підошвах взуття ми заносимо в нашу квартиру залишки реагентів, якими користуються комунальні служби для боротьби зі снігом і льодом.

  • Щоб не дихати в своїй квартирі шкідливими хімічними сполуками, взимку слід особливо ретельно стежити за станом килимка біля вхідних дверей. Його потрібно очищати щодня, навіть якщо він виглядає абсолютно чистим.
  • Слідкуйте за підлогою в передпокої. Лужиці від талої води слід негайно витирати, а підлогу щодня мити.
  • Чистити килими, безумовно, потрібно в будь-який час року, але взимку не рекомендується виконувати вологе хімічне чищення, адже після неї килим буде сохнути кілька годин, а це призведе до підвищення вологості в приміщенні. Зима надає унікальний спосіб сухого чищення килимів снігом.
  • Якщо ви забираєте в квартирі за допомогою пилососа, використовуйте цей час для інтенсивного провітрювання (від 5 до 15 хвилин з повністю відкритими вікнами). Це дозволить знизити концентрацію пилу в кімнаті, допоможе уникнути появи конденсату на вікнах або занадто сухого повітря.
  • Сухе повітря в квартирі часто є причиною виникнення антистатического напруги. Тому під час прибирання не забувайте обробляти підлогу і міжкімнатні двері антистатиком.
  • Мити підлогу в квартирі потрібно регулярно, але якщо ви вирішили взимку навести порядок в лоджії, віддавайте перевагу сухого прибирання. Адже при сильному морозі від води на підлозі може утворитися полій, а це небезпечно в першу чергу для вас. Крім того, лід на підлозі може зіпсувати міжплиточних шви або зробити ламким лінолеум.