Як очистити від пилу радіатори опалення

З початком опалювального сезону слід перевірити, чи не зібралася чи пил в радіаторах опалення. Очищення радіаторів можна проводити в будь-який час року, але з початком опалювального сезону це слід робити не рідше одного разу на місяць.

Для багатьох господинь очищення радіаторів перетворюється у важку і нудну роботу. Співробітники нашої клінінгової фірми швидко і якісно очистять ваші радіатори опалення з використанням потужної сучасної техніки. Після такого очищення доглядати за ними значно легше і приємніше.

Щоб видалити пил і забруднення з радіаторів опалення використовуються різні методи. Який з них підійде вам, залежить від матеріалу, з якого зроблені радіатори, і від покриття стін і підлоги.

  • Повітря

Пил на радіаторах опалення можна прибрати за допомогою пилососа зі спеціальною насадкою. Якщо такий насадки немає, можна позбутися від пилу сильним струменем повітря. Секрет в тому, що пил потрібно не втягувати, а здувати. Якщо перед цим повісити на задню частину радіатора вологу ганчірку, пил не підніметься в повітря, а осяде на неї. Здувати пил зручно звичайним феном.

  • Вода і пар

Для очищення радіаторів опалення багато господинь використовують звичайну воду. Такий метод вимагає ретельної підготовки: під радіатор підставляють ємність для збору води, підлогу і стіну за радіатором ретельно вкривають ганчірками.

Розчин, в який додано нейтральний миючий засіб, заливають в розпилювач і ретельно оббризкують радіатор. Різкий струмінь води відмінно змиває пил і бруд. Деякі господині вважають за краще поливати радіатори окропом з чайника. Вода, якою миють радіатор, повинна стікати в ємність. Залишки бруду і вода легко видаляються звичайною ганчіркою.

Швидко і ефективно справляються з очищенням радіаторів від пилу миючий пилосос або парогенератор. Перед їх використанням слід обов'язково підкласти за радіатор і на підлогу під ним водонепроникний матеріал і старі ганчірки, які добре вбирають вологу.

  • Підручні засоби

Для очищення від пилу підручними засобами слід враховувати конструкцію і матеріал, з якого виготовлені радіатори опалення.

Сучасні біметалічні радіатори рівні і гладкі, тому їх зручно чистити спеціальним йоржиком, який можна придбати в магазині. Йоржик можна замінити паличкою або лінійкою, оберненою злегка вологою ганчіркою.

Чавунні батареї мають горбисту поверхню, тому очищати їх слід ретельніше. Багато хто використовує звичайний йоржик для миття посуду: потрібно намочити його в теплій воді і очистити всі забруднення. Витирати радіатор також зручно йоржиком, на який намотана суха ганчірка. Замість йоржика іноді використовують зубні щітки та малярні кисті.

Зручно мити чавунні батареї рукою, на яку надіта бавовняна рукавичка, змочена в мильному розчині. Такою ж рукавичкою, тільки сухою, видаляють з радіатора надлишки вологи.

Сталеві пластинчасті радіатори мають багато ребер, тому для їх очищення зручніше використовувати довгу пласку паличку, наприклад, лінійку, на яку намотана волога ганчірка.

Який би метод ви не вибрали, пам'ятайте, що при чищенні радіаторів опалення не слід використовувати миючі засоби, які можуть зруйнувати захисний шар фарби.