Як перемогти неприємні запахи на кухні

Людина завжди прагне оточити себе запахами, що викликають позитивні емоції і підвищують настрій. Неприємні запахи викликають роздратування, пригніченість, погіршують настрій, впливають на працездатність, можуть привести навіть до загострення хронічних захворювань.

Співробітники нашої клінінгової компанії швидко і якісно проведуть дезодорацію приміщення з використанням спеціальної апаратури і ефективних препаратів у вигляді аерозольних туманів, які усувають запахи на поверхні, всередині шпалер, меблів і стін. Така обробка надовго позбавить приміщення від неприємних запахів і не зашкодить вашому здоров'ю.

Кухня - джерело різноманітних запахів, пов'язаних з приготуванням і зберіганням їжі. Позбутися від неприємних запахів на кухні ви зможете самостійно, якщо будете дотримуватися кількох простих правил.

  • Правило 1. Знайдіть джерело неприємного запаху.

Якщо на кухні щось пригоріло, вимкніть плиту, включіть витяжку на повну потужність або відкрийте вікно навстіж. Викиньте невдалі результати кулінарного експерименту і починайте прибирання, щоб видалити осілі частинки диму і жиру. Протріть всі поверхні чистою губкою з знежирюючим розчином. Помийте вікна і світильники. Виперіть штори і рушники.

Якщо з холодильника неприємно пахне, перевірте, чи немає в ньому зіпсованих продуктів, і викиньте їх. Протріть вологою ганчіркою або губкою полки і внутрішні стінки холодильника. Особливо ретельно протріть ущільнювальну гумову прокладку.

Використовуйте в холодильнику поглинач запахів або створіть свій - поставте на полицю відкриту пачку харчової соди. Пам'ятайте, що поглиначі запахів необхідно замінювати кілька разів на рік.

Сильний запах зникне, якщо поставити в холодильник 100 грам товченого активованого вугілля або меленої кави. Якщо запах залишився, прогрійте суміш в духовці протягом 20 хвилин при 180 градусах і знову поставте в холодильник.

Неприємний запах з сифона кухонної мийки видаляється після прочищення труб і сифона. Якщо ваша мийка оснащена пристроєм для подрібнення сміття, періодично завантажуйте в нього дрібно нарізані кірки апельсина або лимона.

Своєчасно викидайте сміття і харчові відходи.

  • Правило 2. Регулярне провітрюйте приміщення

Кухня - це приміщення з підвищеною вологістю, тому дуже важливо проводити регулярне провітрювання. Якщо вікно на кухні запітніло, провітрювання необхідно проводити негайно.

Помилковою є думка, що краще використовувати повільне провітрювання. Навіть взимку або в дощову погоду ненадовго відкривайте навстіж вікно кілька разів на день. Не хвилюйтеся, чисте повітря нагріється досить швидко. Але не переохолоджуйте приміщення, це може стати причиною появи надлишкової вологості і простудних захворювань.

Під час приготування їжі тримайте двері на кухню закритими.

Якщо ви змушені сушити білизну на кухні, закрийте двері і залиште відкритим вікно.

  • Правило 3. Використовуйте дезодоранти

Навіть при регулярному провітрюванні неприємні запахи з кухні можуть потрапити в кімнату, просочити м'які меблі і одяг. Щоб цього уникнути, ви можете скористатися дезодорантами і очисниками повітря.

Дезодоранти містять спирти і природні або синтетичні запашні речовини. Серед існуючого різноманіття ви легко можете вибрати запах на ваш смак. До складу деяких дезодорантів входять дезинфікуючі речовини, здатні очищати повітря від бактерій.

Дезодоранти в аерозольній упаковці мають миттєву дію, тому вони більш ефективні.

Важливо. У кухні і в кімнатах використовуйте тільки універсальні дезодоранти. Спеціальні дезодоранти, призначені для ванн і туалетів, використовуйте тільки в зазначених приміщеннях.

Якщо з якоїсь причини ви не можете використовувати дезодоранти, від неприємного запаху на кухні можна позбутися бабусиним методом: покладіть на нагріту конфорку апельсинову або лимонну кірку або насипте на гарячу поверхню плити трохи солі.