Як виконувати антистатическую обробку одягу

Під час тертя на тканині можуть накопичуватися електричні розряди. Якщо електричний опір тканини великий, одяг з неї втрачає форму, прилипає до тіла, а іноді можна навіть бачити іскри і чути тріск. Особливо часто це відбувається взимку.

Електричний опір тканини залежить від її гігроскопічності і вологості. Саме тому одяг з бавовняних і лляних волокон практично не електризується. Вироби ж з нейлону, капрону, вовни, шовку, нитрона, лавсану і ацетатних волокон погано утримують вологу, тому мають здатність накопичувати на своїй поверхні електричні заряди.

Щоб струсити надлишковий електричний заряд з поверхні тканини, досить провести по ній вологою долонею. Але така процедура дасть тільки короткочасний ефект. Щоб зменшити електричний опір тканини, необхідно використовувати засоби, які утворюють на поверхні найтоншу плівку, здатну поглинати і утримувати воду. В результаті електризація тканини зменшується або зникає зовсім.

  • Антистатики

На сучасному ринку представлена ​​велика кількість антистатиків.

Для щоденної обробки одягу зручно використовувати антистатики у вигляді аерозолю. З нього досить просто окропити внутрішню поверхню одягу, і вона не буде прилипати до тіла. Бажано, щоб оброблені антистатиком поверхні не стикалися між собою, інакше ви можете отримати зворотний ефект. Наприклад, не слід одночасно обробляти антистатиком виворіт спідниці і колготки.

При виборі антистатиків слід звертати увагу, з чого вони виготовлені. Засоби на спиртовій основі швидко випаровуються з поверхні. Їх слід наносити на одяг за кілька годин до того, як будете його надягати, щоб позбутися від стійкого спиртового запаху. Засоби на водній основі такого запаху не мають.

Антистатичну обробку одягу можна проводити під час прання, якщо додати у воду під час полоскання спеціальну пасту або ополіскувач для білизни. Оброблені антистатичними препаратами речі не рекомендується сильно віджимати.

  • Підручні засоби

Якщо з якоїсь причини ви не можете скористатися антистатиком, можна обійтися підручними засобами. Наприклад, розпорошіть на вивороті одягу лак для волосся, дайте йому висохнути, а потім одягайте одяг.

Хороший лосьйон для тіла також запобігає статичному прилипанню одягу: обробіть їм поверхню шкіри і ваша білизна не буде електризуватися.

В екстрених випадках, щоб позбутися від статичної електрики на спідниці, можна нанести лосьйон або нежирний крем прямо на поверхню наелектризованих панчіх або колготок.